Zpět na fotoobrazy

 

 

Podrobnosti k provedení fotoobrazů

Fotoobraz je vytištěný na profesionální velkoformátové tiskárně, dosahující vysoké kvality a trvanlivosti tisku.

Pro další zvýšení životnosti a stálosti barev a pro ochranu před poškozením a znečištěním je fotoobraz opatřený polomatnou UV fólií, která na jeho  povrchu není nijak viditelná - povrch má prostě jen polomatný vzhled. Tato fólie navíc výrazně snižuje odrazy světelných zdrojů na povrchu fotoobrazu a podstatně tak zlepšuje jeho viditelnost i za nepříznivých podmínek, jako je například větší počet bodových světelných zdrojů v místnosti nebo instalace v blízkosti okna.

Fotoobraz je nalepený na lehké, tuhé podložce - Kapa - o tlouštce 5 nebo 10 mm v závislosti na formátu.

Použitím tenkého černého kovového rámu Nielsen se dosahuje lehkého, elegantního a moderního vzhledu. Vzhled rámu je přitom dostatečně neutrální a hodí se do většiny interiérů.

Fotoobraz je standardně vytištěný s bílým nebo černým okrajem (nepravou "paspartou").

Tmavší fotografie, které by mohly splývat s černým okrajem, jsou ohraničené tenkou bílou linkou.

Podobně světlé fotografie mohou mít černou linku v případě použití bílého okraje.

Na zadní straně fotoobrazu je na horní části rámu umístěn úchyt pro zavěšení na stěnu, který zpředu není viditelný. U větších formátů jsou úchyty dva. Jejich umístění v blízkosti rohů fotoobrazu pak zaručuje mnohem bezpečnější a stabilnější zavěšení než v případě zavěšení v jednom bodě. Zároveň se tak zabraňuje možné deformaci horní lišty rámu u větších formátů fotoobrazů. Úchyty jsou v liště umístěné posuvně, takže nevyžadují přesnou vzdálenost závěsů na stěně.

Vzhledem k použití tenké lišty a krycí fólie, která nahrazuje sklo, je fotoobraz i při velkých formátech překvapivě lehký.

V katalogu jsou fotoobrazy s bílým a černým okrajem. Změnu zobrazení okraje provedete kliknutím na náhled.

Volba barvy okraje závisí na interiéru a na osobním vkusu. Cena je stejná, je však nutno počítat s tím, že zvláště tmavší motivy v s bílým okrajem tolik nevyniknou. Jinak je to ovšem zcela na Vás. Fotoobraz můžete objednat také bez bílého nebo černého okraje.

Barvy hotového fotoobrazu se nemusejí přesně shodovat s barvami na monitoru nebo televizi.

Zobrazení rámu v katalogu fotoobrazů je jen přibližné. Standardně je u černých i bílých okrajů použitý profil rámu Nielsen 02 113 - černá antracitová - matná.
Mále li zájem o jiný rám z nabídky firmy Nielsen, dejte mi vědět. Zjistím dostupnost, sdělím Vám cenu.

         

 

Fotoobrazy jsou zhotovované jednotlivě na zakázku. V praxi to znamená, že je možno dodat i jiné formáty nebo provedení.

Pokud Vám nevyhovuje moje standardní adjustace, můžete si také objednat samotnou fotografii a nechat si ji zarámovat sami. V takovém případě dostanete pouze fotografii stočenou v tubusu. Fotografii to nijak neublíží - tiskne se tak jako tak na papír z role. Musíte s ní ale zacházet s maximální opatrností - zvláště u větších formátů nebo při použití černého okraje, na kterém jsou vidět i sebemenší otisky prstů (personál firmy, která mi fotografie tiskne, manipuluje s papírem v ochranných rukavicích).

Máte zájem o fotoobraz a nedokážete si představit, jak bude vypadat v konkrétním interiéru? Zkuste mi nezávazně  poslat e-mailem fotografii stěny ve Vašem bytě nebo firmě, kde by fotoobraz měl viset. Vložím Vám Vámi zvolený fotoobraz na fotografii stěny a pošlu zpět.